Gümrükleme süreci ülkeden ülkeye ve limandan limana farklılık gösterir, ancak baş ağrısı olması gerekmez. İhtiyacınız olan her yerde, size gerekli tüm belgelere nasıl kolayca erişebileceğimizi kendiniz görün, böylece gereksiz ücretlendirmelere maruz kalmazsınız.

İthalat ve ihracat alanında beraber çalıştığımız değerli müşterilerimize, dış ticaret işlemlerinde müşavirlik hizmetimizi sunuyoruz. Profesyonel müşavirlerimizle birlikte işlemlerinizin hızlı, doğru ve verimli şekilde tarafımızca halledilmesi yönünde taahhüdümüz sonsuzdur.

Ülkemizin gümrük işlemlerinde esas olan 4458 sayılı Gümrük Kanunu'nun 5.maddesine istinaden, taahhüt ettiğimiz üst düzey 'Gümrük Müşavirliği' hizmetimiz, birlikte çalıştığımız 50 gümrük personeli ve 8 gümrük müşavirimizin yanında, Türkiye'nin her noktasında gümrük işlemlerimizi yürüttüğümüz partnerlerimiz ile sizlere ulaşmaktadır.

  • Gümrük müşavirliği hizmetimiz, yatırımlarımızın önemli bir kısmını içerir.
  • Her alanda olduğu gibi bu alanda da en güvendiğimiz nokta, ''güvenilir'' hizmetimiz.
  • Kapsamlı network ağımız ile ülkemizin birçok noktasında bu hizmetten faydalanabilirsiniz.
  • Gümrük müşavirlerimiz yetki ve sorumluluklarını tüm farkındalıklarıyla bilinçli bir şekilde yerine getirmektedir.
Gümrük belgelerinin hazırlanması ve malların ithalatını ve ihracatını kolaylaştırmak için gönderilerin yürürlükteki tüm yasalara uygun olmasının sağlanması, ödenecek vergi ve vergilerin belirlenip takip edilmesi ve müşteri adına ödemelerin işleme koyulması hizmetidir.
  • Gümrük Formlarını Hazırlama ve Dosyalama
  • Gönderileri Düzenleme ve Sınıflandırma
  • Ayrıntılı Gönderi ve Takip Kayıtları Oluşturma
  • Vergi ve Tarife Ödemelerini Belirleme
  • Ticaretle İlgili Bilgi Tabanını Koruma

Karar Verme ve Sorun Çözme - En iyi çözümü seçmek ve sorunları çözmek için bilgileri analiz etmek ve sonuçları değerlendirmek.

İdari Faaliyetleri Gerçekleştirme - Bilgi dosyalarının bakımı ve evrak işlenmesi gibi günlük idari görevleri yerine getirmek

Başkaları İçin Bilginin Anlamını Yorumlama - Bilginin ne anlama geldiğini ve nasıl kullanılabileceğini tercüme etmek veya açıklamak.

Verileri veya Bilgileri Analiz Etme - Bilgileri veya verileri ayrı bölümlere ayırarak temeldeki ilkeleri, nedenleri veya gerçekleri tanımlamak.

Gümrük Müşavirliği